FEES
Group Lesson Package Fees
Lessons are sold in sets of 3-6 lessons if you choose to come once a week, or 6,8 or 12 lessons, if choose to vcome twice a week.(recommended) The number of lessons in a set varies with the length of a particular session. The price of the session package is determined by the number of lessons in it.
We run many different sessions of varying lengths in a year in an effort to accommodate and take advantage of things like school vacations, holidays. etc.
Lessons are 30 minutes long, except for school age pre-team lessons which are one hour long.
The cost for each set of 8 lessons:
- School Age (5 years and up) $120
- Pre-School (3 - 4 years) $136
Private Lesson Fees
A set of 6 private, 30 minute lessons costs $195.